تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

حسین یعنی شهادت و شهادت

  محرم دیگری از راه رسید و کوچه ها و خیابان های ایران اسلامی حال و هوای دیگری یافت. آخر هفته ای که در راه است  سرشار از شور حسینی است که در تاسوعا و عاشورای امسال چشم دنیا را باز هم به سوی آزادی و آزادگی می گشاید.

  حسین آنقدر آشناست که گویا معنی بخش مفهوم شهادت است. تا از شهادت نام برده می شود این یاد حسین است که در ذهن و جان زنده می شود.

  می توان گفت که شهادت با حسین شناخته می شود و معنی پیدا می کند. شهادتی که در پی ایستادگی در برابر ناحق و لبیک گفتن به دعوت و درپی مهاجرت برای اصلاح دین در سرزمینی اتفاق می افتد که جدا از مبدا و مقصد مهاجرت حسن علیه السلام  بوده است.

  حسین حرف زور را نمی پذیرد و زراندوزان را ارج نمی نهد و به همراه خانواده و یارانش به میقات رفته و محرم می شود و پس از افشاگری ظلمی که یزید می خواهد بر تاریخ آن روز و آینده روا کند مکه را به مقصد کوفه دعوت کنندگان ترک می کند و در بین راه در مسیر کربلا قرار می گیرد تا در میقات شهادت لبیک جهاد بگوید و تا پای جان بر سر عقیده اش بایستد.

  حسین به شهادت می رسد ولی شهادت از حسین اعتبار می گیرد به گونه ای که نام حسین یادآور شهادت است و شهادت چیزی جز زیبایی نمی شود که زینب سلام الله علیها شاهد و راوی آ ن است.

  خوشا به حال آنها که حسین علیه السلام چراغ هدایت و کشتی نجات آنهاست و خوش تر به حال آنها که حقیقت حسین را با شهادت یافته و از واقعیت عاشورای حسین پا به دایره ادراک حقیقت حسین که تجلی کامل شهادت است نهاده و همیشه زنده و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

  محمدرضاتقوی فرد


  این مطلب تا کنون 132 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : شهادت ,حسین ,حقیقت حسین ,
  حسین یعنی شهادت و شهادت

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
[email protected]

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر