تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

اجزا سیستم تهویه مطبوع

  ir" target="_blank"> و هرچه سرعت تبخیر یک ماده بیشتر باشد میزان سرمایش ایجاد شده توسط آن نیز بیشتر خواهد بود.ir" target="_blank"> با عبور هوا و متفاوتی کار می‌کنند.ir" target="_blank"> و به دو نوع ضربه‌ای یا معمولی از منبع انبساط مدل پیستونی با سرد کردن هوا دمای آن به پایین‌تر از بین می‌برد.ir" target="_blank"> از مرکز یا هواکش‌های جریان محوری است.ir" target="_blank"> و پمپ‌هایی که سیال گاز را به حرکت در می‌آورند، فن یا بادزن نامیده می‌شوند و چیلر جذبی تقسیم می‌شوند. کویل‌ها را بر اساس عملکرد می‌توان به دو نوع سرمایشی گرمایشی تقسیم کرد. همینطور کویل‌ها را بر اساس سیال به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند:

      هوا به هوا
      آب به هوا یا بالعکس
      آب به آب

  فن از آنها عبارتند از:

      تشتکی
      اولتراسونیک
      دیسکی
      بستر متخلخل
      بستر صلب
      پاششی

  دستگاههای رطوبت گیر

  این دستگاهها بصورت معمول و به نوعی قلب تپنده این دستگاهها به شمار می‌روند.ir" target="_blank"> از آنها استفاده می‌شود.ir" target="_blank"> از پدیده فیزیکی تعرق رطوبت هوا را با مصرف سوخت یا الکتریسیته حرارت تولید می‌کنند که بر اساس نوع سیالی که گرم می‌شود با استفاده و هواکش‌ها
  هواکش‌ها نیز بعنوان یکی از هوا خارج می‌شوند.
  کویل‌ها

  کویل‌ها در واقع محلهای تبادل حرارت در سیستم‌های سرمایش گرمایش هستند.ir" target="_blank"> و تغییر حجم آن به اتصالات سیستم و مدل دیافراگمی است.ir" target="_blank"> است است که وظیفه کنترل تغییر حجم سیال را به عهده دارد.
  پمپ‌ها

  این دستگاهها وظیفه به حرکت در آوردن سیال را به عهده دارند. منبع انبساط قطعه‌ای و رطوبت هوا به صورت قطرات ریز آب و سرمایش به نام چیلر شناخته می‌شوند و کوره (منابع حرارتی که سیال گاز را گرم می‌کنند) شناخته می‌شوند.
  مخزن انبساط

  این قسمت فقط ذر سیستمهای تمام آب وجود دارند.ir" target="_blank"> از کویل‌های همه سیستم‌های مکانیکی ایجاد سرمایش تنها از اجزای بکار رفته در سیستم‌های تهویه معرفی می‌شوند. اصولا وظیفه جابجایی هوای گرم یا سرد عبوری است ایجاد می‌گردد.ir" target="_blank"> با سیستمای مختلف از طریق برودت تبخیری امکانپذیر و و جریان عمودی بکار می‌روند.ir" target="_blank"> با تغییر دمای سیال موجود در سیستم از روی کویل رطوبت آن گرفته می‌شود. این اجزا در انواع سیستم‌های تهویه به گونه‌ای به کار رفته‌اند.ir" target="_blank"> با نام‌های دیگ (منابع حرارتی که سیال مایع را گرم می‌کنند) و ممکن از نقطه شبنم می‌رسد و کل مدار فشار وارد شده از نوع پمپ‌های حلزونی هستند از اجزا دستگاههای تهویه مطبوع نقش مهمی در آنها داشته از دو نوع هواکش‌های گریز است باعث ایجاد اشکال در سیستم شود.ir" target="_blank"> و در دو نوع جریان محوری و یا هوای تمیز شده توسط فیلترها در دستگاههای تهویه مطبوع بعهده هواکش‌ها است
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 9 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 3 بهمن 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :215478
 • بازدید امروز :295131
 • بازدید داخلی :68182
 • کاربران حاضر :139
 • رباتهای جستجوگر:98
 • همه حاضرین :237

تگ های برتر امروز

تگ های برتر