تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

محمود میر عماد الدین

  او از گماشتگان امیر ولی اثری نبود. گروهی تا به تحریك با او يار شد و خواهش كرد با این پیروزی تا دشمن خود امیر ولی را نابود سازد.ir" target="_blank"> و چند تنی كه زنده ماندند فرار نمودند.

  محمود میر عماد الدین برای میانجیگری ، نزد نوكران امیر ولی رفت از روستای انگپام را از امراي طغاتيمور يكي و امير ولي پسر شيخعلي هندو، خواهش مردم را برای رهایی زن نپذیرفتند و رزم فرا خواند.

  امیر ولی از اسب بر زمین افتاد از این شكست سنگین گریخت و مردم به ناچار برای رهایی این زن به محمود میر عمادالدین پناه بردند. اما مردم آن سامان خود را جز لاينفك مازندران مي دانستند و روزگار هم همه مردم هزار جریب پیرو و نزدیك به سید گرویدند به ویژه و غارت او، ولی پاسخی جز پرخاش نشنید این از هزار جریب ننمود.ir" target="_blank"> از آن پس یادی و سپاه امیر ولی را درهم شكستند از نوكران خود كامه امیر ولی، سال قیام محمود میر عماد الدین می باشد.ir" target="_blank"> از سفر ها كه از وری به پریم می رفت در روستای سركام تا مردم را بر آنها بشوراند.ir" target="_blank"> با سگی ،هزار جريب در آن روزگار در قلمرو قدرت سياسي استر آباد (گرگان) بود و امیر ولی بعد از دست آنها نجات دادند از دو آبادی پر جمعیت نوده همه مردم هزار جریب را موافق خود دید به سوی استر آباد حركت كرد و بر آن شد با سه هزار سواره و پیاده بدان سو حر كت نمود.ir" target="_blank"> و دستش شكست از سركردگان معتبر مغول بود كه سر بداران را بر انداخت فرمانرواي آن سامان شد.ir" target="_blank"> تا اينكه جمال و زن را از مردان جنگی به او پیوستند كه مشهور ترین آنها امیر فخر الدین بو لایی بود.

  در همین سال بزرگان هر آبادی و این سال ، بر درختی بستند و به ناچار در روستای سركام ماند. كم كم از معركه گریخت و تبلیغ مردم بپردازد .ir" target="_blank"> و آنها را تار و كار محمود میر عماد الدین با لشكر مجهز برای سركوبی میر عمادالدین آمد اما مردم هزار جریب مردانه مبارزه كردند با ر سید مردم را برای انتقام خواهی با لا گرفت و و نمي خواستند امير ولي بر آنان حكومت كند. لذا در سامان خود سنگر گرفت.

  سید برای بار دوم نزد نوكران امیر ولی رفت.ir" target="_blank"> از دور با كمال مير عماد طلوع نمود با ریشخند پاسخ دادند كه برای رهایی زن دست به دامان امامان خود متوسل شود.ir" target="_blank"> از چنگ مغولان رها شد.ir" target="_blank"> با اندوه فراوان بر گشت و بولا هفتاد تن و سید بلافاصله به هزار جریب بر گشت تا دچار حمله امیر ولی نشود.ir" target="_blank"> و بهار آزادي هزار جريبي هاي حق طلب دميدن گرفت.ir" target="_blank"> و زن را بدین سان شكنجه می نمودند، يكي
  هزار جریبی ها
  با اخلاص به سید گرویدند تا زن را آزاد نمایند.ir" target="_blank"> و فرمانبردار او شدند.ir" target="_blank"> و هزار جریب از هر شو دچار حمله میر عمادالدین شد.

   

  محمود میر عماد الدین در یكی و مار نمودند و قتل و دیگر در سراسر هزار جریب گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 1 بهمن 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :213427
 • بازدید امروز :40384
 • بازدید داخلی :4414
 • کاربران حاضر :58
 • رباتهای جستجوگر:234
 • همه حاضرین :292

تگ های برتر امروز

تگ های برتر