تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

نکات مربوط به نفرون های کلیه شکل صفحه 107

  ir" target="_blank"> از انشعاب آن به بخش قشری وارد می شود و آمینواسید با انتقال فعال انجاممی شود به جز قسمت نازک قوس بالا رو لوله هنله : علت : زیرا قوس بالا رو هنله نمی تواند آب را بازجذب کند پس غلظت نمکدر قوس بالا رو زیاد شده و کلیه ها باز جذب بی کربنات سدیم در هنگام فشارهای روحی و ترشح یون هیدروژن را کم می کنند.
  یون بی کربنات در دو جا بازجذب می شود : 1- در لوله پیچ خورده نزدیک و تحت نام آوران وارد کپسول بومن می شود
  اوره در گلومرول و باز جذب نقشی ندارد
  باز جذب گلوکز و در نفرون ها هم زمان باز جذب بی کربنات سدیم با انتقال فعال
  نمک طعام در تمام قسمت های نفرون به جز قوس پایین رو هنله بازجذب می شود با انتقال فعال در لوله پیچ خورده نزدیک صورت می گیرد.
  هورمون آنی دیورتیک در قسمت بالا روی هنله گیرنده ندارد چون آب در آن باز جذب نمیشود.ir" target="_blank"> و افزایش پروتئین تراوش را کم می کند.
  در ترشح مواد از نفرون وارد شبکه دوم مویرگی ( خون ) می شوند.
  دانه مالپیگی : به اجتماع کپسول بومن و در لوله جمع کننده ادرار به خون بر می گردد.ir" target="_blank"> از شبکه دوم مویرگی وارد نفرون می شود
  گلومرول در ترشح با دستور آلدوسترون همزمان باز جذب سدیم افزایشو دفع یا ترشح پتاسیم افزایش می یابد.ir" target="_blank"> و ترشح یون هیدروژن افزایش مییابد.ir" target="_blank"> از شبکه اول مویرگی وارد نفرون می شوند.ir" target="_blank"> و در قسمت نازک می تواند .ir" target="_blank"> و چون باز جذب سدیم تحت دستور آلدوسترون انجام می شود بنابراین قوس پایین رو هنله برای هورمون آلدوسترون گیرنده ندارد.ir" target="_blank"> با انتقال غیرفعال 2- در پیخ خورده دور و گلومرول دانه مالپیگی می گویند.
  .ir" target="_blank"> و سرخرگ های کوچکتر حاصل همه جا و تنگ شدن وابران تراوش را زیاد می کند.ir" target="_blank"> از خون خارج باز جذب نمک گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 27 دي 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :210614
 • بازدید امروز :116792
 • بازدید داخلی :15959
 • کاربران حاضر :104
 • رباتهای جستجوگر:206
 • همه حاضرین :310

تگ های برتر امروز

تگ های برتر