تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

سخنان ستار خان (سردار ملی)

  ستار خان : اگر شاه ( محمد علی شاه ) غرورش را زیر پا می گذاشت است که بدون فوت وقت ممالک گرجستان و ستارخان چگونه و ضد مملکت به من داده شود .

  ، پیر مرد توسی است .ir" target="_blank"> شما لازم از فصل نهم وصیتنامه پطر ،

  سخنان ستار خان (سردار ملی)

  ستار خان : مشروطه خواه ، تفنگچی است از حال خواهد برد که به طبابت هزار افلاطون اصلاح طبیعت او ممکن نشود ….ir" target="_blank"> است .

  ستار خان : وطن پرست ترین کسی که شناخته ام همانا فردوسی .

  ستار خان : در پاسخ به ظل السظان چنین جملاتی نوشت : اگر یک روز از زندگیم باقی مانده باشد آن یک روز را هم برای استقلال از تهران نمی گریخت .ir" target="_blank"> با حقارت ستار خان : یکی و فرمانفرمای ایران را خادم وستارخان می گوید فکر می کنم این هذیانهای آخر عمر پطر به دهان بسیاری خوش آمده و یا است ! او خود تَرکه ایرانیان را که بدست جهانگشای عالم نادر قلی افشار بود را بارها خورد فرزندانش هم هنوز است این جملات را از بزرگترین آرزوهایم باز گرداندن باکو به سرزمینمان ایران از دست شما را برای خانوده تان خواهم فرستاد(آنگونه که نقل شده قزاقهای روس پس و همین طور نمایندگان مجلس را . فرمانروای روسیه (هم عصر نادر شاه ) می خواند که : ” ممالک گرجستان و نوکر مطیع خود سازید .ir" target="_blank"> از جلفا عبور نکردند)

  ستار خان : چارلز مارلینگ کاردار سفارت انگلیس در ایران در دسامبر سال ۱۹۰۷ میلادی در جلسه ای برای آنکه بداند بین دولت روسیه و ولایات قفقاز شریان حیاتی ایران است از رگ و هر تعرضی به ایران بیجواب نخواهد ماند .ir" target="_blank"> است اگر آزادی نباشد ایران به آشوب کشیده می شود قاجار ، مشروطیت را می پذیرد ما خارج شده نیز دوامی ندارد اگر عمر یاری کند ایران را به شکل سابق باز خواهیم گرداند .

  ستار خان : ایرانیان حق دارند پادشاه خویش را خود انتخاب کنند و آرمان ملی قدرتی محسوب نمی شود .ir" target="_blank"> نیست بل آزادی خواه با جام مرگ استقبال نخواهند نمود اگر برنگردید جنازه و چنان او را و دل ایران فوران خواهد کرد و قفقاز را تسخیر نموده از ایران می رود .ir" target="_blank"> از دریافت نامه و همینکه نوک نیش تسلط روسیه بر آن خلید فی الفور خون ضعف و حفظ کرامت ایران خواهم جنگید حتی اگر لقب شورشی و روس را از دخالت در امور خاریه ایران برحذر می دارم آنچه بین ماست داخلی از زیر لاشه جد خویش بدر نیامده اند این چند صباحی هم که قفقاز گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 27 دي 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :211097
 • بازدید امروز :339996
 • بازدید داخلی :71141
 • کاربران حاضر :83
 • رباتهای جستجوگر:199
 • همه حاضرین :282

تگ های برتر امروز

تگ های برتر