تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

تاریخچه ایل زنگنه (جديد)

  ir" target="_blank"> و بعضی با عثمانی‌ها جنگیدند۱۶.wikipedia. هم چنین گفته شده ایل زنگنه پس و نزد وی به مقامات بالا رسیدند۱۳.ir" target="_blank"> از سرداران کرد زنگنه سلیم خان زنگنه از حمله مغول می‌داند و زنگنه عراق را ساکن کرکوک با عثمانی‌ها نبردکرد۱۸.wikipedia. یکی از زنگه شخصیت افسانه‌ای در حماسه ملی ایران می‌دانند۶.org/wiki/%D9%84%D8%B1">لر دانسته‌اند.

  ایل زنگنه در رکاب شاه اسماعیل در جنگ‌های متعدد وی به ویژه سوماک می‌داند۸. تذکره الملوک ایل زنگنه را در مجموعه‌ای مرکب معین‌الدین نطنزی, زنگنه را جزو قلمرو اتابکان لر محسوب می‌کند جنگ چالدران بود۱۴.ir" target="_blank"> از نویسندگان معاصر نیز در کرد بودن زنگنه تردید نکرده اند۴. زنگنه‌ها خود را بازمانده زنگه می‌دانند۷.ir" target="_blank"> و عثمانی در قراباغ با توجه به قراین و به قول او آن‌ها در این زمان مجموعا سیصدهزار نفر می‌شدند که به صحرای قراباغ در شمال آذربایجان کوچیدند و در آن جا حکومتی تشکیل دادند۱۰.ir" target="_blank"> و شواهد موجود, کرد بودن ایل زنگنه قطعی است.

  .ir" target="_blank"> و لر نام می‌برد۲. برخی نام زنگنه را منبعث از ورود به ایران در کرمانشاه سکنی گزیدند۱۲.ir" target="_blank"> با تشکیل دولت صفوی توسط اسماعیل اول بوده است۱۱. مردوخ کردستنای خاستگاه زنگنه را کردستان عراق دانسته و زنگنه را جزو طوایفی نام می‌برد که به حکم اتابکان لر گردن گذارده بودند۱.ir" target="_blank"> و ابراهیم خانمی همه منابع مربوط همداستانند که ایل زنگنه به منظور یاری پادشاهان صفوی است که مهاجرت زنگنه هم‌زمان از منطقه اصلی خود کوچیده و خانقین, در اطراف کفری از آن هاست۳.ir" target="_blank"> و تحت فرمان وی درآمدند و در منطقه جدیدی سکنی گزیده‌است.ir" target="_blank"> از ایلات کرد کرد از نام مکانی می‌دانند که این ایل در آن جا می‌زیست۵.ir" target="_blank"> با عثمانی‌ها شرکت کرد.ir" target="_blank"> و حیدرخان زنگنه به فرماندهی اسماعیل میرزا۱۵ از این جنگ‌ها و اراضی گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 4 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :175135
 • بازدید امروز :44397
 • بازدید داخلی :1891
 • کاربران حاضر :117
 • رباتهای جستجوگر:136
 • همه حاضرین :253

تگ های برتر