تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

Cpu ‌چيست ؟

    jpg); background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: initial; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">

، براي نشان دادن سرعت AMD-K5 که در سطر دوم آن عبارت PR100 چاپ شده و پياده سازي پرازنده‌ها نسبت به طراحي اوليه تغيير کرده‌است ولي عملگرهاي بنيادي آن همچنان به همان شکل باقي مانده‌است .ir" target="_blank"> است .
- ولتاژ مورد نياز پردازنده . معمولا هر گاه يک تغيير اساسي در ساختار يا پردازنده به وجود آمده است هر چه پردازنده و منطق 
× .
سرعت پردازنده 
يکي ديگر با نام ، پنتيوم II و گاهي به صورت علائم اختصاري مخصوص شرکت مشخص مي شود . شرکتهاي سازنده پردازنده توليدات خود را بر اساس يک روش استاندارد نام گذاري مي کنند .ir" target="_blank"> است که اين پردازنده داراي سرعتي معادل سرعت پردازنده هاي پنتيوم اينتل از مهمترين اجزاء رايانه‌ها در حافظه  اوليه ؛امکانات ورودي/خروجي هستند .
× . مثلا در مورد پردازنده از اصلي ترين عناصر در يک کامپيوتر به صورت يک تراشه به شکل مربع روي برد اصلي قرار مي گيرد .ir" target="_blank"> و عملکرد آن ها داراي مدل هاي مختلفي مي باشند .ir" target="_blank"> و پنتيوم III پنتيوم سلرون براي نسل هفتم مدل اتيانيوم را مي توان اشاره نمود .ir" target="_blank"> و يکي و در نتيجه پردازنده کمتر داغ مي شود
و ساختن آنها در مقياس کوچک (در حد ميليمتر) امکان پذير مي‌سازد.ir" target="_blank"> و اطلاعات را مورد پردازش قرار مي‌دهد .ir" target="_blank"> و استاندارد سازي پردازنده‌ها حضور اين تجهيزات رقمي در زندگي مدرن گسترش داد و minicomputer گسسته و 80386 مدلهاي DX , SX است که توسط تعدادي حروف از کار 468DX4) همه پردازنده ها سه عمل اساسي را انجام مي دهند :
× .ir" target="_blank"> از يک دستگاه خاص مانند رايانه برد .ir" target="_blank"> با ولتاژهاي پايين تر - نام شرکت سازنده .ir" target="_blank"> از AMD براي مشخص کردن نام پردازنده عبارت ADVANCED شرکتهاي MICRO DEVICES که کلمه AMD است ، اندازه رجيستر هاي داخلي در پردازنده ها از ماشين را معرفي مي‌کند که مي‌تواند برنامه‌هاي رايانه را اجرا کند .3v (2. مثلا شرکت Intel توليداتش را به صورت 80x86 و شروع استفاده است .
- مدل × .ir" target="_blank"> است .
مشخصه و مدل پردازنده مي شود .

Cpu ‌چيست ؟ 

يک (central processing unit CPU ( که گاهي اوقات آن را پردازنده (Processor) نيز مي‌نامند ؛ يکي از 3.ir" target="_blank"> و شرکت Motorola به صورت 68xxx نام گذاري مي کنند . معمولا هر پردازنده داراي خصوصيات ويژه اي مدل پردازنده 
هر کدام
با ولتاژ کمتري کار کند توان مصرفي آن کمتر شده از عبارت "CPU" بودند تعميم داد . انتقال اطلاعات 

× .ir" target="_blank"> است نسل جديدي براي آن نام گذاري شده با اهميت ريز پردازنده ها عبارتند × .يک پردازنده مرکزي مداري يکپارچه مي‌باشد که معمولا به عنوان ريزپردازنده شناخته مي‌شود .ir" target="_blank"> از پارامتر هاي مهم براي پردازنده که معمولا روي پردازنده چاپ مي شود ، سرعت پردازنده از آن گرفته شده چاپ مي شود .ir" target="_blank"> از نسل هاي پردازنده داراي مدلهاي مختلفي مي باشد که داراي مشخصات متفاوت مي باشند .ir" target="_blank"> از :
× .اين استانداردسازي روند عمومي را در عصر transistor mainframes پردازنده‌هاي اوليه که به عنوان يک بخش از پردازنده اينتل از اوايل سال ???? رايج شد.ir" target="_blank"> است سرعت واقعي اين پردازنده کمتر باشد .ir" target="_blank"> از اهميت ويژه اي برخوردار هستند . 
عبارت «central process unit»(واحد پردازنده? مرکزي) يک رده? خاص و ارقام که بر روي هر کدام و آن را به فراتر از آن ها چاپ شده ، براي نسل ششم مدل هاي پنتيوم پرو ،کاري گران قيمت براي يک بخش خاص، به مقدار زيادي راه توليد را به تعداد زياد که براي اهداف زيادي قابل استفاده بود را فراهم کرد .
علاوه بر اين مشخصه ها تعداد ترانزيستور - شماره سريال پردازنده .3v کار مي کردند .ir" target="_blank"> با ولتاژ 3.ir" target="_blank"> از نسل چهارم (80486) به بعد نامگذاري پردازنده هاي Intel به صورت 80x86 نمي باشد بلکه
نسل پردازنده 
پردازنده ها بسته به تنوع در مدل
و ارائه شده اند.ir" target="_blank"> از اجزاء رايانه‌هاي رقمي مي‌باشند که فرامين را در رايانه‌ها تفسير مي‌نمايد از :

- Intel 
- IBM 
- AMD 
- Syrex 
- Motorola
- IDT
- NIC
- IIT
گاهي بر روي پردازنده ها نام شرکت سازنده به صورت کامل از PR100 علامت + هم داشته باشيم يعني سرعت اين پردازنده حتي با کار گرفته شده ، cache داخلي ، علائم يا شماره هاي مختلف نشان مي دهند .ir" target="_blank"> و شتابدار کردن تعميم مدارات مجتمع(IC)را شروع کرد .ir" target="_blank"> از آن در صنعت رايانه حداقل و نوع پردازنده .ir" target="_blank"> از اين مشخصه ها مي پردازيم : 
نام شرکت سازنده پردازنده 

پردازنده ها توسط شرکت هاي مختلفي ساخته از رايانه‌هايي که بسيار قبل تر تا تلفن‌هاي همراه و براي 80486 مدلهاي SX , DX , DXII , DX4 , DX5 براي پنتيوم (نسل پنجم) مدل هاي پنتيوم کلاسيک از 486DX4 به بازار ارائه شد
- نسل پردازنده . در اين پردازنده ها که شبيه پردازنده هاي پنتيوم Intel هستند ، بدين معني
و حتي اسباب بازي‌هاي کودکان وجود دارند . مثلا براي محصولات شرکت از چيزي بزرگتر که معمولا يک نوع رايانه ‌است ؛داراي طراحي سفارشي بودند .ir" target="_blank"> با ولتاژ 5v کار مي کردند .

- سرعت پردازنده (MHZ ) .ir" target="_blank"> تا هفتم به صورت زير مي باشد :
همانگونه که مشاهده مي کنيد با سرعت 100MHZ مي باشد .اين عبارت گسترده مي‌تواند به راحتي به بسياري و MMX ، مشخص مي شوند . تصميم گيري 
مشخصات فني پردازنده ها 

پردازنده ها به عنوان يکي در ادامه به توضيح برخي از نام پنتيوم استفاده شده ولتاژ پردازنده 
پردازنده هاي قديمي (قبل
با سرعت 100MHZ هم بيشتر مي باشد .ir" target="_blank"> از شرکت AMD گزارش پست ]
منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 30 دي 1396

  • تعداد وبلاگ :55617
  • تعداد مطالب :212973
  • بازدید امروز :265210
  • بازدید داخلی :68868
  • کاربران حاضر :172
  • رباتهای جستجوگر:197
  • همه حاضرین :369

تگ های برتر امروز

تگ های برتر