تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

شهادت برای جهاد ویاجهاد برای شهادت

  شهادت برای جهاد یا جهاد برای شهادت!!؟؟
  باید دشمن را شناخت، نقشه‌ او را فهمید، از تبعیت دشمن سر باز زد؛ این شاخص چهارم، این عدم تبعیت را قرآن، جهاد کبیر نام نهاده است.
  امام خامنه ای (14/3/1395)
  ارزش جهاد به اندازه شهادت و حضور و بینشى است که در تو شکل مى‏گیرد واین است که باید شهید شد و جهاد کرد. نه آنکه جهاد کنى تا به شهادت برسى. شهادت پیش از جهاد و زمینه جهاد است و به اندازه عبورى که از این سرزمین حضور و بصیرت دارى، بهره و فضیلت خواهى داشت.
  (کتاب قیام،ص: 28 استاد صفایی حائری)
  هرجامعه به عوامل سازنده و رشد و حفظ نیاز دارد، جهاد عامل نگهدار جامعه اسلامى از درون و از بیرون است. و فضیلت جهاد به خاطر این نقش وجایگاه است، که جهاد منابع و امکانات جامعه را از دشمن حفظ مى‏کند و غنا و عزت وصلابت دین را براى مجاهد نگه مى‏دارد. نه این که جهاد تحریک براى غنیمت باشد. تفاوت درجات و فضیلت جهاد مربوط به شهادت و بینش و بصیرت مجاهد است.
   (کتاب  قیام،ص: 32 استاد صفایی حائری)

  آنجا که من به خاطر درگیرى‏هاى خانوادگى و یا اختلاف نظرهاى ادارى، نمى‏توانم دوام بیاورم، اگر به جبهه رو کنم و در صف مقدم، شهادت را جست وجو کنم، این شهادت، خریدارى ندارد، که این مرگ، همراه حضور و بینشى، انتخاب نشده و از شهادت و حضور من برنخاسته، که من شهادت را آنجا انتخاب کرده ام که زندگى به من پشت کرده و شهادت هنگامى شهادت است که زندگى به تو لبخند مى‏زند و تو را به خود مى‏خواند.
  ( کتاب قیام،ص: 155 استاد صفایی حائری)

  نتیجه:
  در این دوران شهادتی که برای جهاد نیاز است ، همان جهاد کبیر است ، باید جهاد کبیر را انجام داد تا توانست در جهاد اکبر و جهاد اصغر پیروز شد.
  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : جهاد ,شهادت ,حضور ,صفایی ,حائری ,استاد ,صفایی حائری ,استاد صفایی ,جهاد کبیر ,برای جهاد ,فضیلت جهاد ,استاد صفایی حائری ,
  شهادت برای جهاد ویاجهاد برای شهادت

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
[email protected]

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر