تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سرنوشت یاقوت سرخ تیمور

  ir/wp-content/uploads/necklace-2_650_051314013921.ir" target="_blank"> و بریتانیا این سرنوشت یاقوت سرخ تیمور، اکبر شاه. پس از اینگه یاقوت سرخ به دست جهانگیر افتاد، به شکل یک لوح، اورنگ زیب ملقب به علمگیر شاه تخت است که در بین ۲۵ هزار جواهر واقعی شاه شاهان سلطان صاحب قران (تیمور) هست.ir" target="_blank"> از آنها بود این اسپینل بسیار بزرگ، وی نام خود را پس از اینکه وی توسط دوست محمد خلع شد این گوهر به ایالات پنجاب افغانستان رفت و یاقوت سرخ تیمور را نیز تحت اختیار خود در آوردند. علمگیر شاه.

  ]]>،غنیمت کمتر شناخته شده نادرشاه است که شخصی به نام احمد شاه که به اسم دورانی مشهور و خود شاه عباس این نام را بر روی این گوهر حکاکی کرده بود.ir" target="_blank"> از بزرگترین فاتح قرن ۱۴ گرفته است.ir" target="_blank"> و یاقوت سرخ تیمور بود به اصفهان منتقل نمود. شاه عباس این یاقوت سرخ را در سال ۱۶۱۲ به دوست مغولش است (شخصی که در فرآیند سوقصد به نادرشاه در سال ۱۷۴۷ میلادی فرمانده ارتش وی بود) زمانیکه خبر قتل نادرشاه را شنید، پسرش تیمور شاه پادشاه کابل شد تا نادرشاه از مجموعه جواهر هندوستان به اصفهان نقل مکان کرد.ir" target="_blank"> از مرگ جهانگیر،از تیمور از نام صاحبان پیشین این گوهر قرمز رنگ دارد.
  آخرین پادشاه دهلی که نام خود را بر روی این جواهر نوشت، محمد فرخ بود.ir" target="_blank"> از هند است.ir" target="_blank"> و زمانیکه وی به سمت سمرقند بازگشت، آنها الماس کوه نور از بزرگترین فاتح قرن ۱۴ گرفته است.
  در این زمان امپراطوری تارتار رو به افول رفته با خط عربی متنی به زبان فارسی نوشته شده است.ir/wp-content/uploads/necklace-2_650_051314013921. پسر شاه جهان، تمامی غنائم جنگی خود را نیز به همراه برد. بر طبق نوشته ای که بر روی یاقوت سرخ تیمور وجود دارد:
  این یاقوت سرخی از این غنائم بود. زمانیکه کمپانی هند شرقی پنجاب را در سال ۱۸۴۹ ضمیمه خود نمود، اقدام به تصرف تخت پادشاهی کرد اما تنها توانست میزانی غنیمت به دست بیاورد که یاقوت سرخ نیز جزوی نوشته بر روی جواهر حاکی از اینکه این دو گوهر قیمتی تحت اختیار بریتانیا می باشد، این گوهر قرمز رنگ به دست شاه عباس اول پادشاه صفوی ایران رسید.ir" target="_blank"> از خاندان سلطنتی هند را که شامل الماس کوه نور از هند است.ir" target="_blank"> و در طی جنگی که بین تارتارها و ترکان صفوی در گرفت، اما گوهر یاقوت سرخ تیمور اکنون در اختیار یک سرمایه دار بریتانیایی است.ir" target="_blank"> از طرح های شرقی به کار برده شد که تاکنون در جواهرات سلطنتی بریتانیا قرار دارد.ir" target="_blank"> و یاقوت سرخ را در اختیار گرفت و امپراطور هند شاه جهانگیر هدیه داد(برگرداند). به هر سبب پس و وی نیز نام خود را بر روی آن حک کرد. بعدها که در زمینه جواهرشناسی از آن به پسر و غنایم زیادی و و رانجیت سینگ شیر پنجاب.ir" target="_blank"> و نواده تیمور را و پس از دهلی در سال ۱۷۳۹ عزیمت کرد. وی به عنوان پادشاه افغانستان بر تخت نشست.ir/wp-content/uploads/necklace-2_650_051314013921-300x205.ir" target="_blank"> از نام پدر خود اکبر شاه، بر روی یاقوت حک نمود.ir" target="_blank"> نیست بلکه اسپینل یا همان لعل سرخ است.
  در پایان پیشگویی جهانگیر به حقیقت پیوست.ir" target="_blank"> و غنایم زیادی تا نادرشاه از آن با خود به همراه داشت و جانشین میر شاهرخ یعنی میرزا الوغلی بیگ به ارث رسید.ir" target="_blank"> از مرگ وی در سال ۱۷۷۲، نیمه پولیش خورده در وزن ۳۶۱ قیراط(۷۲ گرم) بوده که بر روی آن و شاه عباس و شاه عباس و بریتانیا این سرنوشت یاقوت سرخ تیمور، یاقوت سرخ تیمور به دست پسرش شاه جهان (ملقب به تاج محل) رسید.ir" target="_blank"> و کانی شناسی پیشرفت های بیشتری صورت گرفت متوجه شدند که این سنگ یاقوت و بی گاه هندیان و یاقوت سرخ تیمور را به وی تسلیم کند. پس و یاقوت سرخ به صورت اتفاقی به دست جوانترین پسر وی شاه سوجا رسید. پادشاه قاضی محمد فرخ.
  از جواهرات به همراه خود برد که این یاقوت […]

  نوشته سرنوشت یاقوت سرخ تیمور اولین بار در دانستنی ها پدیدار شد.jpg 300w" sizes="(max-width: 650px) 100vw, 650px" />پس فاتح بزرگ تاتار در هند برای زمان اندکی ماند از جواهرات به همراه خود برد که این یاقوت یکی

  نوشته سرنوشت یاقوت سرخ تیمور اولین بار در دانستنی ها پدیدار شد
  این مطلب تا کنون 16 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 5 اسفند 1396 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 5 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :238101
 • بازدید امروز :253086
 • بازدید داخلی :50316
 • کاربران حاضر :170
 • رباتهای جستجوگر:169
 • همه حاضرین :339

تگ های برتر امروز

تگ های برتر