تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

رئيس جمهور در جمع راهپيمايان 22 بهمن در ميدان آزادي تهران

  سياست خارجي ما اعتدال است نه تسليم، نه سازش، نه انفعال و نه تقابل


  رئيس جمهوري با بيان اينكه سياست خارجي در چارچوب منافع ملي خواهد بود، گفت: سياست دولت در زمينه مسايل خارجي اعتدال است نه تسليم، نه سازش و نه انفعال و تقابل.
  حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني ديروز در نخستين سخنراني خود در جمع راهپيمايان 22 بهمن در ميدان آزادي تهران با بيان اينكه مسايل مختلفي را براي تبيين دارم و بايد در محضر شما عرض كنم، اظهار داشت: ضروري مي‌دانم در زمينه سياست خارجي و مساله هسته‌اي نكاتي را به عرض ملت ايران برسانم.
  رئيس جمهوري در خصوص سياست خارجي دولت تدبير و اميد گفت: سياست دولت در زمينه مسايل خارجي اعتدال است نه تسليم، نه سازش، نه انفعال و نه تقابل. دولت در فكر تعامل موثر و سازنده از موضع برابر توام با عزت، حكمت، مصلحت، احترام متقابل و درچارچوب تدابير رهبر معظم انقلاب است.
  رئيس شوراي عالي امنيت ملي اظهار داشت: دولت آرمان و واقعيت را در كنار هم مي‌بيند و بين آنها توازني برقرار خواهد كرد. خودباوري، هوشمندانه عمل كردن و واقع بين بودن براي ارتقاي جايگاه و منزلت ايران و توسعه كشور مد نظر اين دولت است. سياست خارجي ما هم جهاني، هم منطقه‌اي و هم دوجانبه است.
  رئيس جمهوري گفت: ما براي روابط خارجي نسبت به كشورهاي منطقه و مخصوصا همسايگان اهميت خاصي قائليم و گام‌هاي بسيار موثري در اين زمينه برداشته ايم.
  روحاني با بيان اينكه ما در فكر ايجاد ثبات و آرامش در منطقه هستيم، ادامه داد: معتقديم بايد عليه تروريسم همه دست به دست هم دهيم، همه آنهايي كه امروز در سوريه براي ملت سوريه، در عراق براي ملت عراق، در افغانستان و ديگر كشورهاي منطقه مشكل آفريدند. ما بايد به فكر ثبات، آرامش و امنيت كل منطقه باشيم.
  رئيس جمهوري ادامه داد: ما بايد ذهنيت منفي كه دشمنان نسبت به چهره انقلاب اسلامي بوجود آوردند، اين ذهنيت منفي را بزداييم و بايد از دستاوردها‌ي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي 35 ساله انقلاب اسلامي با كمترين هزينه حراست و صيانت كنيم.
  روحاني با بيان اينكه همه بايد بدانند مذاكره ايران با گروه 1+5 بر مبناي اعلام حسن نيت و صلح طلب بودن ملت ايران است، اظهار داشت: ما خواستيم در اين مذاكره با صداي بلندتر فتواي مقام معظم رهبري را به جهانيان اعلام كنيم.
  وي اضافه كرد: ما خواستيم در اين مذاكره بهانه‌هاي واهي و دروغ را ازدست بدخواهان بگيريم، ما خواستيم در اين مذاكره به كشورهاي منطقه بگوييم ايران هراسي دورغ است و ايران در فكر تجاوز به هيچ كشوري نيست.
  رئيس جمهوري ادامه داد: كشور ما 200 سال است كه عليه كشور ديگري تجاوز نكرده است و فقط از خود دفاع كرده است و امروز نيز اگر كسي قصد تجازو دارد بداند ملت ايران با همه قدرت در برابر متجاوزين خواهد ايستاد و آنها را پشيمان خواهد كرد.
  روحاني افزود: ما در مذاكره خواستيم به جهان بگويم تحريم عليه ملت ايران ظالمانه و غيرقانوني و غلط بوده است و اين تحريم را دنيا نمي‌تواند عليه ملت ادامه دهد.
  هرگونه تهديد مردم ايران مقاومت، انسجام و وحدت ملي بيشتر را به دنبال دارد
  رئيس جمهوري با تاكيد بر اينكه ملت ايران زبان تهديد را خلاف قانون، اخلاق و ادب مي‌داند، اظهار داشت: بدخواهان بدانند كه هرگونه تهديدي باعث مقاومت انسجام و وحدت ملي بيشتر اين مردم عزيز و بزرگوار خواهد بود.
  روحاني تهديدات عليه ملت ايران را بي‌ارزش و كودكانه دانست و گفت: ملت ما در طول 35 سال گذشته در برابر انواع تهديدهاي دشمن، ايستاده، مقابله كرده و به پيروزي رسيده است.
  رئيس شوراي عالي امنيت ملي اظهار داشت: آنها كه تهديد مي‌كنند بفهمند، تهديد يعني ايستادن در برابر عظمت يك تاريخ؛ تهديد به معني ايستادن در برابر يك ملت عظيم و بزرگي است كه هرگز در برابر هيچ متجاوزي شكست نخورده و در آينده نيز همواره پيروز خواهد بود.
  رئيس شوراي عالي امنيت ملي تاكيد كرد: من به صراحت اعلام مي‌كنم، اگر كساني در توهم هستند كه بر روي ميز آنها تهديدي عليه ملت ايران وجود دارد، نياز به عينك جديد دارند؛ روي هيچ ميزي در جهان تهديد نظامي عليه ملت ايران نيست.
  وي افزود: هيچ چيزي در جهان به عنوان تهديد نظامي عليه ملت ما وجود ندارد من با صراحت اعلام مي‌كنم حركت ملت ايران به سمت قوه پيشرفت دانش، فناوري و از جمله فناوري صلح آميز هسته‌اي دائمي خواهد بود.
  مذاكره ما از سر حكمت وعزتمندي است
  رئيس جمهوري گفت: راه تحريم راه نادرست و غلطي است و هر كسي در پي تهديد وتحريم باشد سرنوشت او سرنوشت همه ظالمان و متجاوزان تاريخ خواهد بود.
  روحاني اظهار داشت: اگر تحريم مي‌توانست مردم ما را از مسير حقش بازدارد در طول 35 سال مي‌توانست اين كار را انجام دهد همه بدانند مذاكره ما از سر حكمت، عزتمندي و در چارچوب غيرت ملي و در مسير آرمان خواهي ملت بزرگ ايران است.
  وي افزود: ما همان آرمان 22 بهمن 57 را يكبار ديگر با صداي بلند فرياد مي‌زنيم " استقلال،آزادي و جمهوري اسلامي".
  در اين هنگام راهپيمايان نيز يكصدا شعار استقلال،آزادي و جمهوري اسلامي را تكرار كردند.
  روحاني اظهار داشت: به كشورهاي 1+5 به صراحت مي‌گويم مذاكرات هسته‌اي يك آزمايش تاريخي براي اروپا و آمريكا است اگر در مذاكرات هسته‌اي در چارچوب قانون، حقوق ملت ايران، منافع و احترام مشترك، تعامل و همكاري حركت كنند از طرف ملت بزگ ايران پاسخ مثبت ومناسب خواهند شنيد اما اگر بخواهند شيوه‌هاي ناپسند و نادرست گذشته را تكرار كنند، بدانند به ضرر ملت خودشان به ضرر منطقه و رفاه وثبات جهاني قدم گذاشته‌اند.
  مردم ما هراسي از تهديدها نداشته ونخواهند داشت
  رئيس جمهوري تصريح كرد: با اين اقدام آنها روشن مي‌شود كه تمام اتهاماتي كه تا امروز عليه ملت ايران به زبان جاري كردند اتهامات نارواست، ايران به يك مذاكرات عادلانه وسازنده در چارچوب مقررات بين‌المللي مصمم است.
  روحاني خاطرنشان كرد: اميدواريم چنين اراده‌اي از طرف مقابل هم، كه در زمان مذاكره در روزهاي آينده شروع مي‌شود شاهد باشيم همه دنيا بدانند كه مردم ما از تهديد وتحريم هراسي نداشته و نخواهند داشت.
  دولت با تمام قدرت براي شكستن تحريم ظالمانه قدم به پيش خواهد گذاشت
  رئيس جمهوري ادامه داد: ما امروز در زمينه روابط با جهان در فكر منافع مردم خودمان و در فكر منافع منطقه و ثبات اين منطقه هستيم.
  وي با بيان اين كه ما اولين ضربه را بر تحريم غيرقانوني زديم، افزود: امروز شما مي‌بينيد در زمينه بيمه، كشتيراني و بانك ضربه اول بر تحريم وارد شده است. در زمينه صنعت غذايي، دارويي، خودرو و صنعت پتروشيمي ضربه محكمي بر پيكره تحريم وارد شده است.
  روحاني يادآور شد: مردم ما بدانند كه دولت با تمام قدرت براي شكستن تحريم ظالمانه قدم به پيش خواهد گذاشت و آنچه براي دولت مهم است آن كه حركت اين دولت در چارچوب منافع ملي مردم، حقوق ملت و مصالح ملت عزيز ما باشد.
  رئيس جمهوري اظهار داشت: در سياست خارجي يك رهبر، يك رئيس جمهور، يك دولت و منافع ملي واحد همه مردم مطرح است.
  روحاني ادامه داد: بايد برخي از افراد بدانند سياست خارجي جناحي، حزبي نيست، سياست خارجي در چارچوب منافع ملي ما خواهد بود.
  وي گفت: همه ما دست به دست هم دهيم، همه ما متحد باشيم و همه ما زير پرچمدار واحد يعني مقام معظم رهبري حركت كنيم. همه ما بدانيم ما در برابر انواع توطئه‌ها پيروز خواهيم بود.
  رئيس جمهوري يادآور شد: اين دولت در چارچوب وعده‌هايي كه در طول اين 6 ماه داده است، عمل كرده است. به وعده‌هاي خود پايبند است. از مردم استمداد مي‌طلبد آنچه تاكنون موفق بوده اين دولت به خاطر حضور مردم در صحنه و به خاطر حمايت و نظارت مردم بوده است.
  روحاني ادامه داد: ما همچنان حمايت و نظارت مردم، وحدت و انسجام جامعه مي‌خواهيم. همه اقوام، همه گروهها، زن و مرد به ويژه جوانان در صحنه باشند تا ما از مسير دشوار به خوبي و با كمترين هزينه عبور كنيم.
  وي اضافه كرد: مردم عزيز ايران ما به ايراني بودنمان افتخار مي‌كنيم. ما به مسلمان بودنمان افتخار مي‌كنيم، ما به انقلابي بودنمان افتخار مي‌كنيم. انقلاب ما، اسلام ما و كشور ما براي هميشه سربلند و پاينده باد.
  22 بهمن پيروزي اتحاد و وحدت يك ملت است
  رئيس جمهوري با بيان اينكه 22 بهمن روز پيروزي اتحاد ملت و وحدت ملي است، گفت: 35 سال پيش در چنين روزي مردم ايران به رهبري فقيه انديشمند و روشن ضمير حضرت امام خميني(ره) در برابر اختناق، ديكتاتوري و آنها‌يي كه مي‌خواستند ايران را در سلطه خود نگه دارند پيروز شدند.
  روحاني ادامه داد: پيروزي مردم ايران در 22 بهمن پيروزي يك قبيله، جناح و قشر نبود، بلكه پيروزي همه ملت ايران بود. امام در روز ورودش به ايران وارد خانه‌اي خاص يا حزب و جناح خاصي نشد، بلكه در كنار شهيدان و مردمي كه از سراسر ايران اجتماع كرده بودند حضور يافت. رئيس جمهوري بر اهميت وحدت و اتحاد ملي تاكيد كرد و گفت: هر زمان كه همه ما دست به دست هم داده ايم، بحث حزبي، جناحي و يا گروه خاصي نبوده و، ملت ايران به صحنه آمده است، ما پيروز شديم.
  رئيس جمهوري با بيان اينكه پيروزي 22 بهمن پيروزي وحدت و اتحاد يك ملت است، گفت: پس از پيروزي انقلاب هم در هر صحنه‌اي كه همه با هم بوديم و دست به دست هم داديم، پيروز آن صحنه شديم.
  وي ادامه داد: در دفاع هشت ساله اگر رقابتي در انتخابات داشتيم، در صحنه دفاع مقدس همه دست به دست هم داديم و در كنار يكديگر در سنگرهاي مقاومت در برابر متجاوزين ايستادگي كرديم، آنگاه هم كه بعد از جنگ نوبت صلح فرا رسيد، همه پشت سر حركت صلح آميز بوديم؛ امام بزرگوار ما فرمود همانطور كه در جنگ جدي بوديم در صلح هم جدي هستيم.
  حركت اعتدالي و وحدت آفرين انقلاب ما را پيروز كرد
  رئيس جمهوري ادامه داد: پيروزي ما در سايه وحدت و اتحاد پشت سر فقيهي عادل بود كه هر زمان اين چنين شد، نصرت الهي هم ما را در برابر همه قدرت‌ها پيروز كرد.
  روحاني با اشاره به اين كه 22 بهمن 57 روز پيروزي حركت اعتدالي مردم سراسر ايران بود، خطاب به راهپيمايان 22 بهمن گفت: مي‌دانيد در انقلاب ما هيچ شمشير بر شمشير پيروز نشد، در انقلاب ما خون بر شمشير پيروز شد، در انقلاب ما گلوله بر گلوله پيروز نشد، گل بر گلوله پيروز شد.
  رئيس شوراي عالي امنيت ملي اظهار داشت: مي‌دانيد امام عزيز و بزرگوار ما در شرايطي انقلاب را به پيروزي رساند كه فرهنگ و نداي مردم در برابر دژخيمان پيروز شد، اسلحه نبود كه پيروز شد بلكه كلام بود پيروز شد.
  وي گفت: نوار ضبط صوت صداي امام بود كه پيروز شد، سخنراني‌ها بود كه ما را پيروز كرد، فرهنگي ايستادگي و مقاومت ملت ايران بود كه ما را به پيروزي رساند.
  وي ادامه داد: ما مي‌بينيم يك حركت اعتدالي، وحدت آفرين و پرشور و با استقامت ملت ما را در برابر نه استبداد داخلي بلكه حتي در استعمار خارجي و استثمار خارجي پيروز نمود؛ مي‌دانيد انقلاب ما ابتدا حركت عليه استبداد بود و سپس از سال 43 در ماجراي كاپيتالاسيون حركت انقلابي ما در برابر استعمار بود.
  رئيس جمهوري اضافه كرد: اين انقلاب هم براي اين بود كه رژيم كودتايي را سرنگون كند و هم در پي آن بود كه مداخلات ناروا و نابجا و غلط آمريكا در سرزمين ايران را پايان بخشد.
  روحاني افزود: انقلاب ما متكي به هيچ قدرت خارجي نبود، هيچ كشوري، هيچ ابرقدرتي و هيچ قدرتي حتي آن زمان كه نظام دو قطبي در جهان بود هيچ كشور خارجي ما را پيروز نكرد، اين ملت ما بود كه با انگيزه ديني و اسلامي در برابر تحقيرها ايستاد و مقاومت كرد.
  وي گفت: رژيم كودتا به مردم ما آزادي بيان و آزادي راي نمي‌داد؛ راي مردم، نظر مردم در اداره كشور مداخله نداشت، اين تحقير بزرگي بود در برابر يك ملت تاريخ ساز و بزرگ ايران.
  رئيس جمهوري تصريح كرد: مردم در اين انقلاب مي‌خواستند اداره كشور با نظر و راي آنها اداره شود يعني استقرار حاكميت ملي در برابر رژيم استبداد.
  وي افزود: تحقير دومي كه ما در برابر آن به شدت عصباني بودند تحقير خارجي‌ها بود، قدرت‌هاي خارجي و ابرقدرتها در امور داخلي كشور مداخله مي‌كردند.
  روحاني اضافه كرد: آمريكايي‌ها فكر مي‌كردند سرزمين و حكومت ايران از آن آنهاست همه جا مداخله مي‌كردند در امور فرهنگي، راديو تلويزيون آن زمان و حتي مسايل اقتصادي گرفته مداخله مي‌كردند و حتي در مسايل امنيتي و نظامي و مستشاران نظامي آنها در همه پايگاههاي مهم حضور داشتند.
  انقلاب دست رد بر سينه مداخله جويان بود
  رئيس جمهوري افزود: انقلاب براي اين بود كه دست رد بر سينه مداخله جويان بزند و اساس انقلاب بر اين بود كه مردم تحقير را نپذيرفتند.
  روحاني با بيان اينكه آيا امكان پذير است اين ملت بزرگ انقلابي بعد 35 سال بخواهد تحقير قدرت‌هاي بزرگ و آمريكا را بپذيرند، گفت: گويا آنها ملت ايران را نشناختند، انقلاب ما براي استقرار احكام عزت آفرين و مسير نجات بخش اسلام در اين سرزمين بود.
  رئيس جمهوري افزود: رژيم گذشته بدنبال دين زدايي بود اما مردم ما در پي استقلال آزادي و جمهوري اسلامي بودند. امروز ما خوشحاليم بعد از 35 سال روز به روز به اهداف بلند و آرمان‌هاي بلند انقلاب نزديك‌تر و نزديكتر شديم.
  وي خاطر نشان كرد:مردم ما در سالي كه هم اكنون رو به پايان آن هستيم و در خرداد امسال در چهارچوب فرمايشات مقام معظم رهبري حماسه بزرگي را آفريدند.
  امروز شاهد آرامش، وحدت و انسجام بيشتر در اين سرزمين هستيم
  رئيس جمهوري با برشمردن پيام انتخابات 24 خرداد، اظهار داشت: پيام اصلي اين انتخابات اين بود كه مردم به نظام جمهوري اسلامي ايران پايبند هستند و هرگونه اصلاح و تغييري در مديريت بخواهند، در چهارچوب مردم سالاري ديني آن را خواهند خواست و در نهايت براي مردم تحقق اهداف نظام اسلامي اهميت دارد.
  روحاني ادامه داد: پيام ديگري كه مردم در 24 خرداد دادند، اين بود كه به دنيا بگويند ما از دولتي حمايت مي‌كنيم كه در مسير عقلانيت و تدبير و با مشي اعتدالي اميدها را زنده كند، راه پيشرفت و توسعه كشور را از طريق اتكا به مردم خود، امكانات داخلي، قابليت‌هاي داخلي و با تعامل زنده در برابر جهان و تعامل سازنده راه را ادامه دهند.
  وي همچنين گفت: دولت تدبير و اميد كه برخاسته از اراده مردم است بر همين اساس شكل گرفته است و يك بار ديگر اين دولت با مردم عزيز پيمان مي‌بندد كه بر اهداف و آرمان‌هاي انقلاب و نظرات مردم و منويات رهبر معظم انقلاب، خواست ملت بزرگ، عزت و سربلندي كشور پافشاري خواهد كرد و اين دولت براي تحقق اين اهداف تا پاي جان مقاومت و ايستادگي خواهد كرد.
  رئيس قوه مجريه تصريح كرد: ما امروز در 22 بهمن پس از گذشت حدود 6 ماه از عمر دولت يازدهم هستيم؛ امروز نسبت به 6 ماه پيش جامعه آرامش بيشتري دارد، جامعه ما از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و سياسي ثبات بيشتري دارد.
  روحاني تاكيد كرد: امروز شاهد آرامش بيشتر، وحدت بيشتر، انسجام بيشتر در اين سرزمين هستيم.
  بازارهاي اقتصادي از آرامش نسبي برخوردار است
  رئيس جمهوري گفت: بازارهاي اقتصادي ما در طول اين 6 ماه از يك آرامش نسبي برخوردار است، مردم ما بيشتر از گذشته مسير صلح، دوستي و آشتي در ميان خود برقرار كرده‌اند و مي‌خواهند ما به آينده متحد و وحدت آفرين بيانديشيم.
  روحاني ادامه داد: ما امروز در دانشگاه‌ها و مطبوعات مي‌بينيم كه فضاي آزادتر و آرامتري وجود دارد، مسير تحقيقات، دانش و فناوري از ديروز هموارتر است و همه به فكر اعتلاي اين كشور هستند.
  دولت با قانون گريزي مقابله خواهد كرد
  وي ادامه داد: اين دولت در فكر حاكميت قانون در سراسر اين سرزمين است و با قانون گريزي مقابله خواهد كرد.
  رئيس دولت تدبير و اميد تصريح كرد: اينكه دولت علي‌رغم اينكه ماههاي اوليه كارش بود و تدوين يك بودجه جامع براي آن سخت بود اما تلاش كرد تا حتي يك روز از قانون تخلف نكند و در نيمه آذر ماه بودجه را تقديم مجلاس شوراي اسلامي كند كه اين كار را كرد.
  دولت معتقد به هماهنگي ميان قواست
  رئيس جمهوري تصريح كرد: اين دولت معتقد به هماهنگي ميان قوا معتقد است، تلاش دولت اين است كه تعامل بسيار نزديك و خوبي با مجلس شوراي اسلامي وقوه قضاييه داشته باشد. همكاري دولت و مجلس نسبت به بررسي و تصويب بودجه سال 93 نمايشي از تعامل و همكاري دو قوه براي رشد و توسعه كشور است.
  روحاني با بيان اينكه ما در پي يك مديريت منسجم در كشورهستيم، تاكيد كرد: علت اينكه برخي به ناروا هر روز استعفاي اين مسوول يا آن مسوول يا اختلاف بين اين مسوول يا آن مسوول را به نادرست شايعه مي‌كنند به خاطر اين است كه مي‌بينند امروز يك مديريت منسجمي در اين كشور حضور دارد. ما امروز در ميان كابينه و همه مسوولان رده بالا شاهد هماهنگي و همكاري هستيم.
  هيچ كس نبايد فكر كند كه يك جناح مي‌تواند بر كشور حاكم باشد
  رئيس جمهوري در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما امروز در ميان دولت و همه مسوولان رده بالا شاهد يك هماهنگي و همكاري هستيم.
  روحاني تاكيد كرد: بين قواي سه گانه و نيروهاي مسلح و بين همه مردم ما شاهد يك نوع اتحاد و وحدت و هماهنگي هستيم.
  وي تصريح كرد: هيچ كس نبايد فكر كند كه يك جناح مي‌تواند بر كشور حاكم باشد بايد همه جناحها، همه احزاب و همه گروه‌ها نقش خود را ايفا كند.
  رئيس دولت تدبير و اميد، 22 بهمن امسال را با سال‌هاي گذشته كاملا متفاوت دانست و يادآور شد: امسال همه جناح‌ها، گروه‌ها، احزاب و تفكرهاي مختلف در اين راهپيمايي عظيم و بزرگ شركت كرده‌اند كه اين مايه مباهات براي مسوولان و مايه ياس براي دشمنان است.
  روحاني افزود: انقلاب و آثار انقلاب تعلق به گروه خاص ندارد، انقلاب از آن ملت بزرگ ايران است. از آن همه آحاد اين سرزمين است.
  دولت بدنبال مبارزه با فساد است
  وي ادامه داد: ما مي‌خواهيم روز به روز آشتي ملي، وحدت ملي و انسجام ملي بيشتر شود، دل‌ها را از كينه‌ها پاك كنيم و مداوم به گذشته نپردازيم. بيشتر به فكر امروز و فرداي كشور باشيم.
  رئيس قوه مجريه تاكيد كرد: اين دولت در فكر نظام اداري سالم‌تر و در پي مبارزه با فساد است. من از همه مردم درخواست مي‌كنم دولت را در زمينه مبارزه با فساد ياري كنيد. همه قوا بايد دست به دست هم دهيم. دولت، مجلس، قوه قضاييه و همه مردم.
  روحاني تاكيد كرد: مگر مي‌توان تحمل كرد كه يك فرد 9 هزار ميليارد تومان پول اين ملت را ببرد، كجا برده است؟ كجا مصرف شده است؟ چه كساني اجازه داده اند؟
  وي ادامه داد: ما بايد مواظب فساد باشم ما بايد در برابر مفسدان ايستادگي كنيم ملت ايران نمي‌پذيرد كه پول بيت‌المال در جيب مفسدان و افراد خاصي باشد.
  مبارزه با فساد خاص اين ملت بزرگ است
  رئيس جمهوري تصريح كرد:اين دولت به تمام وعده‌هايي كه در انتخابات داده پايبند خواهد بود وبه آن عمل خواهد كرد.
  روحاني گفت:حقوق شهروندي كه اكنون در حال تدوين نهايي در چارچوب فصل سوم قانون اساسي در اين كشور بايد مورد احترام همگان قرار گيرد و همه ما به قانون اساسي احترام مي‌كنيم و همه ما زير پرچم واحد هستيم همه مردم بايد از حقوق عادلانه شهروندي برخوردار باشندو دولت اين خط را دنبال خواهد كرد دولت، دولتي مسئوليت پذير و پاسخگو دربرابر ملت و انتقاد پذير خواهد بود.
  همه به فكر انتقاد باشيم نه فكر انتقام
  وي افزود:دولت به انتقاد سازنده افتخار مي‌كند همه يادمان باشد بايد به فكر اتتقاد باشيم.هيچ كس به فكر انتقام نباشد همه ما تلاش كنيم نقد سازنده همان جمله انصيحه لامت‌المسلمين نصيحت يعني دلسوزي و به اخلاص سخن گفتن يعني با گفتار صحيح كمك كردن و نصيحت به معناي كمك است از راه سخن دلسوزانه همه بايد نقد را بپذيريم يادمان باشد همه ممكن است اشتباه كنيم.
  دولت اگر اشتباهي كرد، به صراحت به مردم خواهد گفت
  رئيس جمهوري گفت: اين دولت اگر در مورد خاصي اشتباه كرد به صراحت به مردم خواهد گفت و به صراحت از مردم عذرخواهي خواهد كرد، عذرخواهي در برابر مردم عزيز و خوب ما فخري براي دولت ما خواهد بود.
  روحاني افزود: ما امروز شاهد آن هستيم كه وضع اقتصادي كشور از ديروز بهتر است، ما امروز در طول اين شش ماه تورم و رشد تورم را كاهش داده ايم.
  دولت در سال آينده تورم را به 25 درصد كاهش خواهد داد
  وي اظهار داشت: ما در طول اين شش ماه تورم 43 درصد را به 35 درصد تقليل داده ايم، دولت در سال آينده تورم را به حول و قوه الهي به 25 درصد خواهد رساند.
  رئيس جمهوري ادامه داد: دولت در برابر ركود ايستادگي خواهد كرد و رونق را به اقتصاد بازخواهد گرداند.
  روحاني اظهار داشت: اولين قدم اين است كه رشد منفي كه پارسال منهاي 8/5 بوده است تلاش كنيم به نزديك صفر در پايان امسال برسانيم.
  وي ادامه داد: پيش بيني‌ها اين است كه تا پايان سال ممكن است به منفي هفت دهم درصد برسيم، اين براي دولت يك افتخار بزرگ است كه در زمينه اقتصاد در طول شش ماه توانسته است موفقيت‌هاي مطلوبي به دست آورد.
  وي يادآور شد: در زمينه كشاورزي با اقدام مناسب و به موقع دولت نسبت به خريد‌هاي تضميني وهمچنين تامين ماشين آلات، تسهيلات بانكي، ان شاء‌الله در سال آينده شاهد محصولات كشاورزي بيشتر و بهتري نسبت به سال جاري خواهيم بود.
  سال آينده براي تامين گاز مشكلي نخواهيم داشت
  روحاني با بيان اينكه در بخش نفت اقدامات مهمي را در دست اقدام داريم، گفت: امسال برغم سرماي شديد توانستيم با مشكلات مقابله كرده و تامين نيازهاي گاز را اداره كنيم. البته در كنار آن مجبور شديم 30 ميليارد ليتر سوخت مايع را در اختيار نيروگاه‌ها قرار دهيم.
  رئيس جمهوري با بيان اينكه برنامه‌اي كه دولت دارد انشاءالله سال آينده مشكلي براي تامين گاز نخواهيم داشت، افزود: دولت براي ميادين مشترك نفت و گاز كه متاسفانه ديگران از منابع مشترك ما استفاده مي‌كنند و مردم ما از اين منابع محروم هستند، برنامه‌ريزي مفصلي دارد كه نخستين آثار آن را در سال آينده و انشاءالله 22 بهمن سال آينده شاهد خواهيم بود.
  روحاني با اشاره به اينكه سلامت مشكل مردم است، توضيح داد: در مساله بهداشت و درمان اقدامات خوبي در زمينه تامين دارو و خدمات پزشكي انجام شده است كه بايد اين خدمات را همچنان ادامه دهيم.
  رئيس دولت تدبير و اميد اضافه كرد: همچنين براي پوشش آنهايي كه داراي مشكلات فراوان و بيماري‌هاي صعب‌العلاج هستند، اقدامات خوبي انجام شده است.
  به گفته وي، جوانان ما سال آينده در زمينه اينترنت و شبكه ملي اطلاعات منتظر اقدامات موثري از طرف دولت باشند اين كار شروع شده و انشاءالله ادامه خواهد يافت.


  این مطلب تا کنون 160 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 23 بهمن 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160022
 • بازدید امروز :198238
 • بازدید داخلی :18022
 • کاربران حاضر :241
 • رباتهای جستجوگر:346
 • همه حاضرین :587

تگ های برتر